PS5 ve PC için Concord Duyuruldu

Sony, State of Play 2024 etkinliğinde 5v5 çok oyunculu nişancı oyunu Concord için detaylar paylaştı. İlk olarak geçtiğimiz yıl duyurulan ve geliştiricisi Firewalk Studios olan oyunun oynanış görüntülerini yayınlandı ve resmi bir çıkış tarihi açıklandı. Oyunun Blizzard’ın Overwatch’undan esinlendiğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

Concord, on oyuncunun hem ateşli silahlarla hem de süper güçlerle birbiriyle mücadele ettiği takım tabanlı bir birinci şahıs nişancı oyunu. Şirketin açıklaması şöyle: “Concord’u en sevdiğimiz sanat, anime, film ve TV dizilerinden esinlenerek, istek uyandıran bilimkurgu macerasına bir aşk mektubu olarak inşa ettik” diyor. “Çok oyunculu oyuna olan derin sevgimizle birleştiğinde, arkadaşlarınızla birlikte orada olmanız gereken, son ana kadar süren anları yaratmaya ve galaksi, oynadığınız karakterler ve her oturum açtığınızda ziyaret ettiğiniz dünyalar hakkında daha fazlasını keşfederken bir macera duygusu yaratmaya adadık.”

Bu kahraman nişancı oyununun karakterleri, Freegunners adlı bir grup “kiralık silah” paralı asker ve her maçta oyuncular, lansman sırasında mevcut 16 mürettebat havuzundan tercih ettikleri karakteri seçebilecek. Geliştirici, lansman sonrası güncellemelerin yeni Freegunner’lar, haritalar, modlar ve sinematik hikaye fragmanları sunacağını söylüyor.

Sony, oyunu hem PlayStation 5 hem de PC için 23 Ağustos 2024 tarihinde piyasaya süreceğini duyurdu. Ön siparişler ise 6 Haziran’dan itibaren başlayacak ve yaklaşan beta için beş geçişle birlikte gelecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir